Program SOUNDSORY®

 

SOUNDSORY® może pomóc osobom, u których występują:

  • Problemy z motoryką, równowagą lub koordynacją

  • Zaburzenia ze spektrum autyzmu

  • Zaburzenia sensoryczne lub zaburzenia przetwarzania słuchowego

  • Deficyt uwagi z nadpobudliwością lub bez

Program łączy słuchanie specjalnie przetworzonej muzyki z wykonywaniem konkretnych ruchów i ćwiczeń. Taki multisensoryczny trening stymuluje mózg i trwale poprawia motorykę, równowagę, koordynację oraz przetwarzanie informacji słuchowych i sensorycznych.

 

Jak działa Soundsory®?

 


 

Program muzyczny Rhytmic

Muzyka została specjalnie nagrana, aby podkreślić rytm dźwięków w celu aktywacji ruchu ciała. Ponadto rytm jest elektronicznie przetwarzany za pomocą opatentowanego systemu dynamicznego filtrowania w celu uzyskania specyficznych kontrastów dźwiękowych. Ten efekt ma pomóc mózgowi przystosować się do tych zmian, a także rozwinąć zdolność przewidywania zmiany: tak jak w prawdziwym życiu, w którym stale dostosowujesz się, przewidujesz i dostosowujesz do zmian wokół ciebie.

Dodatkowo dźwięk jest przekazywany za pomocą przewodnictwa powietrznego i kostnego, aby zapewnić wyjątkową i skuteczną stymulację zarówno układu słuchowego, jak i przedsionkowego.

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia

 

 

Ćwiczenia te mają na celu wspieranie integracji mózgu i ciała poprzez postęp rozwojowy. Włączają integrację prymitywnych odruchów, wspierając i rozwijając świadomość ciała, kontrolę postawy oraz koordynację ciała.

Wzmacniając te podstawowe, czuciowe zdolności motoryczne, dostrzegamy poprawę w zakresie bardziej złożonych funkcji poznawczych, które pomagają w uczeniu się